مراسم قدردانی از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان دانشگاهی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، مراسم قدردانی از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان دانشگاهی برگزار و در این مراسم از آقایان علیرضا روشناسان، عرفان شکراله‌زاده و وفا توکلی از اعضای انجمن کامپیوتر به‌عنوان دومین انجمن برتر در دانشگاه آزاد اسلامی، رضا نظری و پرنیان رسولی از اعضای انجمن علمی میکروبیولوژی به‌عنوان انجمن برتر استانی بسیج دانشجویی،جناب آقای دکتر کامراد خوشحال عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و سرپرست تیم های تحقیقاتی هوش مصنوعی و رباتیک و جنای اقای دکتر راهب غلامی هیات علمی گروه مکانیک و جزء دو درصد دانشمندان برتر جهان این واحد دانشگاهی قدردانی و تجلیل شد.

یونس محمودی فرماندار شهرستان لاهیجان در مراسم قدردانی از پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه عالم به زمان خود در برابر حوادث روزگار مقاوم است، اظهار کرد: باید اهل تخصص و تحقیق باشیم و فقط در رشته علمی و تخصصی خود نباید عالم بود تا بتوانیم در برابر شبهات و حوادثی که در دنیای امروز رخ می‌دهد، مقاوم باشیم.

وی با تشریح جایگاه پژوهش در توسعه جامعه و کشور، افزود: جایگاه پژوهش در اسلام برای همه واضح است، رسالت علمی، تحقیقی، پژوهشی و فناوری استادان و مراکز و دانشگاه‌ها مبتنی بر زبان انسانی، الهی و معنوی بوده و استادان در دانشگاه‌ها باید به دنبال تعلیم و تربیت انسان باشند.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه هر محققی در هر رشته‌ای که متخصص باشد علاوه بر آن، باید خود را به علوم انسانی و معرفتی مجهز کند، ادامه داد: اکثر دانشمندان شهیر، علاوه بر تحصیلات تخصصی حوزه خود به برخی از اجزای علوم انسانی نیز مجهز بودند؛ بنابراین می‌توانستند پاسخگوی شبهات دوران خود باشند.

محمودی با بیان این مطلب که دانشگاهی موفق است که پژوهش‌محور باشد، گفت: دانشگاه باید خود را به سطح مقالات و علوم جهانی نزدیک کند و مطالعات تطبیقی انجام دهد و دانشمند موفق کسی است که مظهر علم، حل و تواضع باشد.

وی یکی از ارکان تأثیرگذاری دانشگاه‌ها را پیونددهی بین علم، صنعت و اقتصاد دانست و عنوان کرد: دانشگاه باید پل ارتباطی مردم و مراکز تحقیقاتی و کتابخانه‌های دانشگاه‌ها روی مردم باز باشد. پایه‌های علمی و فناورانه دانشگاه‌ها باید هر روز قوی‌تر از روزهای گذشته شود.