کسب مدال طلا نمایشگاه بین‌المللی اختراعات توسط عضو انجمن

5 آبان 1400
192 بازدید

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد واحد لاهیجان و مسئول تیم رسانه‌ای انجمن علمی کامپیوتر این واحد دانشگاهی در هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی اختراعات کرواسی، مدال طلا کسب کرد.

.

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد واحد لاهیجان و مسئول تیم رسانه‌ای انجمن علمی کامپیوتر این واحد دانشگاهی در هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی اختراعات کرواسی، مدال طلا کسب کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از لاهیجان، علی اسدی دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و مسئول تیم رسانه‌ای انجمن علمی کامپیوتر این واحد دانشگاهی در هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی اختراعات کرواسی که در شهر زاگرب برگزار شد، مدال طلا کسب کرد.

علی اسدی با بیان اینکه ایده‌ای که به ذهنم رسیده بود در واقع دستگاهی است که بتواند زمانی که شما بیرون هستید و یک قسمت از لباس‌تان کثیف شد، آن را تمیز کند، اظهار کرد: در نهایت این ایده گسترش یافت و علاوه‌بر شست‌وشو، دو قابلیت خشک‌کردن و اتوکشیدن آن قسمت از لباس نیز اضافه شد و سپس برای ثبت اختراع در مراجع مربوط ارسال شد.

این مخترع با بیان اینکه مدال دریافتی نیز مربوط به شرکت در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات کرواسی است، بیان کرد: با این اختراع و با عنوان دستگاه پرتابل تمیزکردن، خشک‌کردن و اتوکردن انواع لباس در این مسابقات شرکت کردم و مفتخر به دریافت مدال طلا شدم.

کسب مدال طلا در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی

وی با بیان اینکه کشورمان در این مسابقات چند مدال انفرادی و یک مدال تیمی را کسب کرد و در این دوره از مسابقات خوش درخشید، ادامه داد: در این دوره از نمایشگاه، ثنا زرین بازقلعه با اختراع سری ساکشن با لامپ یو وی، پی‌اچ سنج و کیت‌های تشخیص، آریا مهرملکی به‌دلیل نوآوری «تشخیص بیماری براساس تصاویر OCT شبکیه چشم» و سیدنیما نقیبی ایروانی به‌دلیل «طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی دمپر مایع تنظیم شده به‌منظور استفاده در مقیاس واقعی در ساختمان‌های مرتفع» به مدال طلا دست یافتند. (بیشتر بخوانید)

به گزارش آنا، تیم چهار نفره ایران شامل مهسا حجت‌الاسلامی و حامد اهری، کامبیز لاریجانی و انوشه شریفان به‌دلیل نوآوری «تولید نوعی فیلم PLA حاوی نانو انئولسیون به‌منظور افزایش ماندگاری ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمانی» به مدال نقره مسابقات نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی اختراعات کشور کرواسی دست یافتند.

نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی اختراعات کشور کرواسی همه‌ساله توسط اتحادیه مخترعان کشور کرواسی زیر نظر و حمایت مستقیم دانشگاه ملی زاگرب و با حمایت فدراسیون جهانی مخترعین IFIA، سازمان‌های علمی و تحقیقاتی و مراکز مرتبط با مخترعان و وزارتخانه‌های علوم، آموزش و تحقیقات بیش از ۱۵ کشور برگزار می‌شود.

منبع

برچسب‌ها

مطالب مرتبط

پیام بگذاریدYou Should login to send comment