در دانشگاه برای تمام سلایق دانشجویان، گروه برای فعالیت وجود دارد

 دبیر انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در مراسم بزرگداشت روز دانشجو مطرح کرد:

 

به گزارش فاطمه شریعتی، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد لاهیجان، جشن بزرگ روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با حضور هیات رئیسه واحد، مسئولین شهرستان و دانشجویان این واحد برگزار شد.

در این مراسم پس از سخنرانی مسئولین دانشگاه، عرفان شکراله زاده، دبیر انجمن علمی مهندسی کامپیوتر این واحد به عنوان نماینده انجمن های علمی و کانون های فرهنگی به سخنرانی و ارائه توضیحاتی در رابطه با تشکل ها و گروه های دانشجویی پرداخت.

وی در ابتدا با بیان اینکه روز دانشجو صرفا جشن نیست بلکه روز دغدغه مندی دانشجویان است و مطالبه گری دانشجویان فقط اختصاص به روز های خاص مثل روز دانشجو نداشته، بلکه دانشجوی واقعی هر 365 روز سال حرف برای گفتن دارد در ادامه به ارائه توضیحاتی جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با بسیج دانشجویی، انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت با توجه به وجود داشتن گروه ها و تشکل های دانشجویی در حوزه های مختلف برای تمامی سلایق و علایق دانشجویان، راه برای فعالیت جمعی وجود دارد.

دبیر انجمن کامپیوتر واحد لاهیجان در این حین به مراسم کشوری بزرگداشت روز دانشجو که با حضور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی و منتخبین تشکل ها و فعالین دانشجویی که در آن حضور داشت گریزی زد و گفت طبق صحبت های ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان باید از مسئولین دانشگاه مطالبه صحیح و درست نمایند، مطالباتی در حوزه آموزش و…

وی ادامه داد:

 از آنجایی که اعلام مطالبات دانشجویان به صورت انفرادی خیلی مثمر ثمر واقع نمیشود گفت همین تشکل ها و گروه های دانشجویی بهترین راه برای اعلام مطالبات به صورت رسمی و گروهی است.

عضو کمیته ناظر بر فعالیت نشریات استان گیلان در ادامه صحبت ها به اهمیت چاپ نشریات برای گروه های دانشجویی اشاره کرد و گفت در سال 1400 رشد 40 درصدی تعداد نشریات در دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده است.

وی افزود که تمام سعی و تلاش بر این است که در کمیته نظارت بر نشریات نهایت همکاری با گروه های دانشجویی صورت پذیرد و راه برای فعالین دانشجویی هموار تر شود.

شکراله زاده در انتهای صحبت های خود گفت امید است با همکاری و تلاش تمام دانشجویان واحد و همراهی مسئولین دانشگاه واحد لاهیجان به دانشگاهی بسیار عالی تر آنچه که در حال حاضر هست تبدیل شود زیرا که این پتانسیل در واحد ما وجود دارد؛ و در اخر به تعدادی از دستاورد‌های تشکل ها و گروه های دانشجویی واحد لاهیجان اشاره کرد.

 

منبع 

 

برچسب‌ها

مطالب مرتبط

پیام بگذاریدYou Should login to send comment