کسب مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات توسط آقای علی اسدی

28 اسفند 1400
87 بازدید

مسئول تیم رسانه انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با ساخت دستگاه کمک به پیدا کردن وسایل نابینایان موفق به کسب مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات به‌ میزبانی کشور سوئیس شد.

 

کسب چهار مدال جهانی در جشنواره اختراعات ژنو سوئیس توسط مخترعین گیلانی

در دوره چهل و هشتم از جشنواره بین‌المللی اختراعات در کشور سوئیس (ژنو) که همه‌ ساله زیر نظر مستقیم سازمان مالکیت فکری ملل متحد WIPO و حمایت فدراسیون جهانی مخترعین IFIA و دولت فدرال سوئیس در کشورهای مختلف از جمله سوئیس برگزار می‌شود، چهار جوان دانشجو گیلانی موفق به کسب مدال یک مدال طلا و یک مدال نقره و ۲ مدال برنز شدند.

پانته‌آ ندایی، مهسا سلمانی‌زاده و علی اسدی از استان گیلان با همراهی و مشاوره مهدی قاسمعلی‌پور موفق به دریافت این جوایز پس از ماه‌ها تلاش در شهر ژنو سوئیس شدند.

این جشنواره برای مخترعان ایرانی به‌صورت حضوری در شهر ژنو سوئیس برگزار شد که این افراد پس از چند مرحله داوری ویدئویی و حضوری موفق به کسب جوایز ارزشمندی شدند.

این افراد در کنار حضور در جشنواره اختراعات در دو دوره مربوط به ثبت اختراعات و مالکیت های فکری در مرکز مالکیت‌های فکری سازمان ملل متحد WIPO هم شرکت کردند تا بتوانند در آینده به‌عنوان نماینده جوانان گیلانی در این مسیر کمک کنند و نتایج بهتری کسب کنند.

در چهل و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی اختراعات سوئیس که از در مرکز نمایشگاهی palexpo در ژنو برپا بود، بیش از ۷۰۰ اختراع از سوی تیم‌ های شرکت‌ کننده عرضه شد که تعداد زیادی از آنها زیر نظر دانشجویان رشته های مختلف و شرکت های بزرگ دنیا بود.

ایران، اسپانیا، چین، مصر، آلمان، ژاپن، آمریکا، ترکیه، سوئیس، سنگاپور، روسیه، استرالیا، هنگ کنگ، هند، تایوان، امارات عربی متحده، تایلند و دیگر کشورهای اروپایی ازجمله تیم‌های شرکت‌کننده در این دوره از رقابت‌ها بودند.

منبع: خبر گزاری آنا

 کسب این مدال ارزشمند را به دانشجو و مسئول تیم رسانه انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و به جامعه مخترعین و علمی کشور تبریک عرض می‌کنیم.

برچسب‌ها

مطالب مرتبط

پیام بگذاریدYou Should login to send comment